Ocenění vojáka za pomoc bývalému kolegovi.

17.05.2018

Dne 12.5.2018 udělila hradecká komenda rakouského rytířského řádu Ferdinandus orden 1561 panu Tomáši Plamperovi ocenění a poděkování.

Pan Tomáš Plamper nalezl na podzim roku 2017 svého bývalého kolegu, veterána 43. vpr. Chrudim, v zoufalé životní situaci, žijícího dlouhodobě na ulici mezi bezdomovci. Pan Plamper se rozhodl svému kamarádovi pomoci a nevzdal se, ani když zjistil, že je to v dané situaci nad jeho síly.

Při hledání dalších možností se přes prostředníky obrátil na Ferdinandský řád a v těsné součinnosti velmi aktivně spolupracoval s Řádem, i dalšími institucemi z resortu Obrany, Vnitra, Justice, Práce a sociálních věcí, dále s terénními pracovníky Armády spásy a spolkem pro podporu veteránů Vlčí máky. Nevzdal se ani ve zdánlivě bezvýchodných situacích, které během záchrany nastaly a po více než 6 měsících slavila jeho vytrvalost úspěch. Pan Tomáš Plamper má zásadní podíl na tom, že jeho přítel získal na jaře 2018 nazpět svůj život, čest, naději a možnost zvolit si svou budoucnost. Takový čin je v souladu rytířskými hodnotami a hoden respektu.

Vyjadřujeme respekt a poděkování všem, kdo se na pomoci podíleli v jakékoli fázi, stejně jako těm, kdo byli panu Plamperovi po celou dobu podporou.